herb Halniak Targanice
Leskowiec Rzyki   Halniak Targanice

2015-08-30, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

~~Na prośbę gospodarzy mecz Leskowiec Rzyki – Halniak Targanice rozpoczął się o godzinę wcześniej, tj. o 16 .00. Nie wiem czy wcześniejsza pora, czy gorąco, ale na pewno stan boiska wpłynął na postawę naszych zawodników w tym meczu derbowym. Boisko w Rzykach jest bardzo twarde i nierówne. Piłka odbijała się po koźle, albo w jedną albo w drugą stronę i trudno było przewidzieć gdzie poleci.  Trudno również było podawać po ziemi z tych samych powodów. Lepiej do tych warunków przystosowali się gospodarze. W 25 minucie piłkę na środku pola źle opanował Maciek Zieliński i napastnik Rzyk silnym strzałem pokonał Rafała Zielińskiego. Dwie minuty później powinno być 1-1 ale precyzyjny strzał z rzutu wolnego z 30 metrów Górskiego, nad poprzeczkę przeniósł bramkarz gospodarzy – Rusinek. Był to jedyny strzał na bramkę gospodarzy w pierwszej połowie meczu. Jeszcze Zaborowski z rzutu wolnego z pod linii środkowej próbował pokonać bramkarza Leskowca, ale piłka otarła się o obrońcę i wyszła za bramkę. Natomiast zawodnicy miejscowi bez litośnie wykorzystali dwa błędy naszej obrony i po bramkach w 35 i 40 minucie było 3-0. W drugiej połowie wyglądało na to, że zawodnicy Halniaka przystosowali się do panujących w Rzykach warunków. Trener dokonał dwóch zmian: za Kierczaka wszedł Łysoń, a Rokowskiego zmienił Płonka. Dobrze grający głową Łysoń wygrywał wysokie piłki i zgrywał je do Górskiego i Talika. W 52 minucie bramkę powinien zdobyć Talik. Wraz z Górskim pobiegł z piłką w stronę bramkarza Rusinka. Mógł strzelać, podawać do Górskiego, albo mijać bramkarza. Wybrał najgorzej jak mógł, za silno wypuścił piłkę do przodu i został uprzedzony przez bramkarza. Minutę później w polu karnym faulowany był Toma, a karnego na bramkę zamienił Górski. Nie minęła następna minuta i za faul Wociala karnego wykonywali gospodarze. Zieliński wyczuł intencje strzelca i strzał obronił, a dobita przeszła nad poprzeczką. W 75 minucie błąd bramkarza gospodarzy, który grając na czas próbował opanować piłkę piersią, wykorzystał Płonka i było już 3-2. Od tego momentu trwał napór gości na bramkę Leskowca. Zawodnicy gości nie przebierali w środkach i najprostszymi metodami (faul albo trzymanie za koszulkę) zatrzymywali akcje Halniaka. Rzuty wolne strzelali: Górski, Zborowski, Fujawa, Ławeczka, nawet bhramkarz Zieliński, ale były to albo strzały niecelne, albo blokowane przez obrońców. Już w doliczonym czasie meczową piłkę na nodze miał Łysoń, ale ostro naciskany, z trzech metrów przestrzelił. Na koniec jeszcze drugą żółtą kartką sędzia upomniał zawodnika gospodarzy, ale wynik nie uległ już zmianie. Należy się tylko cieszyć że ten mecz na trudnym terenie mamy już za sobą, bo do stanu boiska dostosowali się również młodzi, podpici kibice z Rzyk, próbując prowokować chamskimi odzywkami kibiców z Targanic.